Sağlık Bakanlığı

Koronavirüs’te 8 Nisan Genel Tablosu Açıklandı

Sağlık Bakanlığı son dakika gelişmesi olarak Türkiye’de güncel Koronavirüs vaka ve ölüm rakamlarını açıkladı. Günlük Koronavirüs tablosunda vefat sayısı ve günlük vaka toplam vaka sayısı gibi istatistikler yer alıyor.

Türkiye için en güncel corona virüs tablosu vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Peki Türkiye’de 8 Nisan’da koronavirüs tablosu ne durumda?

Corona virüsü salgını vaka ve ölü sayısı Türkiye’de her geçen gün artmaya devam ediyor. Ölü sayısı dünya genelinde 82 bini aştı. Öte yandan vaka sayısı ise 1,5 milyona kadar ulaştı. Bununla birlikte virüsün yayılmaya başladığı Wuhan kentinde ise 76 gün sonra ise karantina kaldırıldı. Peki, Türkiye ve dünyada ölü ve vaka sayısı kaça yükseldi? İşte, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından Türkiye’de Corona virüsü ölü sayısı…

CORONA VİRÜSÜ ÖLÜ VE VAKA SAYISI

Başkanlığın Twitter hesabından yapılan paylaşımda, Çin’in Hubey eyaletine bağlı Vuhan kentinde ortaya çıkan Kovid-19’un dünya genelinde bulaştığı kişi sayısının 1 milyon 400 bini geçtiği, 80 binden fazla kişinin hayatını kaybettiği, 300 binden fazla kişinin de iyileştiği belirtildi.

Türkiye’de şu ana kadar toplam 222 bin 868 test yapıldığı, 34 bin 109 Corona virüsü vakası tespit edildiği, 725 vatandaşın hayatını kaybettiği, 1582 hastanın da iyileştiği ifade edildi.

Bir yanıt yazın