Sağlık Bakanlığı

Ücretsiz Maske Siparişi Nasıl ve Nerden Verilecek…

Sağlık Bakanlığı ve Ulaştırma Bakanlığı tarafından Koronavirüsten korunma için ücretsiz maske ePttAVM.com üzerinden vatandaşlara sağlanacağı belirtilmişti fakat ücretsiz maske için sipariş formu yoğun ilgi görünce ePttAVM.com çöktü. Şimdi ücretsiz maskeler E-devlet üzerinden alınacak. Peki E-Devlet üzerinden ücretsiz maske nasıl alınır?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamasıyla geçtiğimiz günlerde market ve pazarlarda maske takam zorunluluğu getirilmişti.

Bu kapsamda Sağlık Bakanlığı ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının aldığı karar doğrultusunda ePttAVM üzerinden kargo ile ücretsiz maske dağıtımına başlandı.

PTT’nin online alışveriş sistemi ePTTAVM üzerinden ücretsiz maske temini yapılabileceği açıklandı.

e-Devlet Maske Siparişi İçin Tıklayınız

PTT ücretsiz maskeden kimler faydalanabilir?

Aile üyeleriniz için maske temin etmek isterseniz, aile üyelerine ait bilgileri form üzerinde doldurarak onlara da ücretsiz maske temini sağlayabilirsiniz.

Ücretsiz maske temini 65 yaş üzeri ve 20 yaş altındaki vatandaşları kapsamamaktadır.

– Vatandaşların her hafta bir paket maske (5 adet) alma hakkı bulunmaktadır.

– Adres bilginizi doğru girdiğinizden emin olun.

– Maskeler, PTT Kargo ile ücretsiz olarak taşınacaktır.

Kimler ücretsiz maske siparişi verebilir?

maske.epttavm.com adresi üzerinden vatandaşlar maskelerinin siparişlerini verebilecekler. 20 yaş altı ve 65 yaş üzeri vatandaşlar PTT’nin dağıtacağı ücretsiz maske uygulamasından faydalanamayacaklar.

PTT AVM ücretsiz maske siparişi nasıl verilir?

PTT ücretsiz maske teminiyle ilgili internet sitesi üzerinden açıklama yaptı. 3 katlı 5 adet maskenin dağıtılacağını açıklayan PTT, aşağıda yer alan görseldeki bilgilerin doğru olarak doldurulması gerektiğini ifade etti.

Kimler maske alabilir?

20 yaş üstü ve 65 yaş altı herkes ücretsiz maske alabilir. Aile üyesine bakılmaksızın, yaş şartına sahip herkes PTT AVM sitesinden maske formunu doldurarak ücretsiz maske siparişi verebilir.

Cerrahi maskeler evlere PTT Kargo ile ücretsiz olarak taşınacaktır.

Ücretsiz maske başvuruları e-Devlet’ten alınacak

Duyuruda, “Sizlere daha sağlıklı hizmet sunabilmek adına, ücretsiz maske taleplerinize ilişkin başvurularınızı en kısa sürede e-Devlet Kapısı üzerinden alacağımızı bildirmek isteriz. Anlayışınız için teşekkür ederiz.” ifadelerine yer verildi.

e-Devlet Maske Siparişi İçin Tıklayınız

Bir yanıt yazın