Sağlık Bakanlığı

Koronavirüs’te 7 Nisan Genel Tablosu Açıklandı

Sağlık Bakanlığı son dakika gelişmesi olarak Türkiye’de güncel Koronavirüs vaka ve ölüm rakamlarını açıkladı. Günlük Koronavirüs tablosunda vefat sayısı ve günlük vaka toplam vaka sayısı gibi istatistikler yer alıyor.

Türkiye için en güncel corona virüs tablosu vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Peki Türkiye’de 7 Nisan’da koronavirüs tablosu ne durumda?

7 Nisan güncel corona virüs vaka sayısı ve vefat rakamlarını, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bu akşam gerçekleştirdiği basın toplantısında açıkladı. “Şifa bulan hastalarımızın sayısı artıyor. Test sayısı ve pozitif vakalara bağlı taramalar arttıkça tanı sayısında da artış oluyor. Virüs, gücünü temas ortamından alıyor. Virüse bu fırsatı tanımayalım. Evde kalalım.” diyen Bakan Koca’nın açıkladığı günlük veriler şöyle:

Bakan Koca’nın paylaştığı son koronavirüs tablosuna göre, bugün yapılan 20 bin 23 testten 3 bin 892’si pozitif çıktı, 76 hasta da hayatını kaybetti. Toplam hasta sayısı 34 bin 109 oldu. Toplamda 725 hasta koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti. Yoğun bakımdaki hasta sayısı bin 474, entübe edilmiş hasta sayısı 987 oldu. Bin 582 hasta da iyileşti.

Bir yanıt yazın