Sağlık Bakanlığı

Son Dakika: Koronavirüs’te 6 Nisan Tablosu Açıklandı

Sağlık Bakanlığı son dakika gelişmesi olarak Türkiye’de güncel Koronavirüs vaka ve ölüm rakamlarını açıkladı. Günlük Koronavirüs tablosunda vefat sayısı ve günlük vaka toplam vaka sayısı gibi istatistikler yer alıyor.

Türkiye için en güncel corona virüs tablosu vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Peki Türkiye’de 6 Nisan’da koronavirüs tablosu ne durumda?

İşte 6 Nisan Türkiye Koronavirüs Tablosu

Sağlık Bakanlığı resmi internet sitesinde corona virüse dair son rakamları yayınlıyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ise Twitter hesabından güncel tabloyu yayınlıyor. Türkiye günlük koronavirüs tablosuna göre; 6 nisan tarihli yapılan günlük test sayısı 21.400 oldu. Bu testlerin sonucunda pozitif çıkan kişi sayısı 3148 oldu. Toplam vaka sayısı 30.217’ye yükseldi. 6 Nisanda vefat eden kişi sayısı 75 oldu ve toplam vefat sayısı ise 649 oldu.

Toplam iyileşen hasta sayısı ise 1326 oldu

Tablo yayınlandığı anda güncel bilgileri sitemizden takip edebilirsiniz…

Korona Virüsle İlgili Sevindirici Bir Haber Geldi

Ankara Üniversitesinin Twitter hesabından yapılan açıklamada, Ankara Üniversitesi Biyoteknoloji Enstitüsü Direktörü Prof. Dr. Aykut Özkul’un, yeni tip koronavirüse karşı serum, aşı ve ilaç üretmenin ilk adımı olan “SARS-COV-2 virüsünün izolasyonu”nu başardığı bildirildi.

Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş de Twitter hesabından, “Arkadaşlarımı kutluyorum, inanıyorum ki devamı da var, dahası da olacak.” değerlendirmesini yaptı.

Bir yanıt yazın