Estetik & Güzellik

Aizen Juniper Oil ( Ardıç Yağı) Cream İle Güzelleşin…

Ardıç Yağı farklı birçok kültürde şifa kaynağı olarak kullanılan doğal içerikli bir bitkidir. Ülkemizde Trakya ve Anadolu bölgelerinde yetişmektedir. Ardıç yağının birçok türü mevcuttur. Vücuda oldukça faydaları mevcut olan ardıç yağı belirli hastalıkların tedavi edilmesinde büyük rol oynar. Ardıç yağı kremi faydaları nelerdir? Ardıç yağı kremi diz ağrısına iyi gelir mi? Sorularına ait cevapları içeren tüm bilgileri detayları ile siz değerli okuyucularımız için derledik.

Ardıç Cilt Bakım Keminin Faydaları Nelerdir?

Ardıç Cilt Bakım Kreminin içerisinde uçucu yağlar bulunmaktadır. Her birinin kendine özgü işlevi olan bu yağlar, vücudun gereksinimlerini karşılamaktadır. Bu içeriklerden biri ardıç uçucu yağıdır. Juniperus communis ağacının meyvelerinden su distilasyonu sonucu elde edilen bu yağ, antibakteriyel etkisiyle cilt problemlerinin oluşumunu engeller. Akne, sivilce, iltihapların tedavisini sağlayan ardıç uçucu yağı enfeksiyon riskini azaltmaktadır.

Bir diğer bileşen olan kekik uçucu yağı ise antiseptik, antibakteriyel, antifugal ve sakinleştirici özelliklere sahiptir. Cildin gözeneklerini temizleyerek cildi ferahlatan ve cilt sorunlarına iyi gelen kekik uçucu yağı ile bakteri ve egzama gibi etkenlerin tedavisi kolaylaşır. 

Lavanta uçucu yağı Ardıç Cilt Bakım Kreminin içindeki diğer önemli bileşendir. Lavanta uçucu yağı da cilt sorunlarında iyi gelmektedir. Egzama, sedef hastalığı gibi cilt bozukluklarının tedavisinde; yaraların, kesiklerin ve güneş yanıklarının iyileşmesini hızlandırmak için kullanılır. Lavanta uçucu yağının içeriğindeki γ-terpinen ve sineol mantar hücrelerinin zarlarını tahrip ederek antifungal dirençli enfeksiyonlarla mücadele edebildiği bilinmektedir. 

Ardıç uçucu yağı ne işe yarar? Bir diğer bileşen kekik uçucu yağının cilde faydaları nelerdir? Lavanta uçucu yağı neye iyi gelir? Gibi soruların cevabını Ardıç Cilt Bakım Kremi ile aldınız. Tamamen doğal bileşenlerden oluşan bu krem ile cildinizin ihtiyacı olan bakımı gerçekleştirebilir, alternatif tıp yöntemlerine yardımcı olarak Ardıç Cilt Bakım Kremini kullanabilirsiniz.

Aizen Kozmetik tarafından üretilen ve hiçbir kimyasal içerik barındırmayan bu krem ile doğal bir güzelliğe sahip olabilir, cildinizi parlak ve genç bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Düzenli kullanımlarda etkili sonuçlar veren Ardıç Cilt Bakım Kremi için Aizen Kozmetik’in online mağazasını ziyaret edebilirsiniz.

Cilt bakımı, saç bakımı, vücut bakımı için gerekli doğal çözümler Aizen Kozmetik’te sizleri bekliyor.

Bir yanıt yazın