Estetik & Güzellik

Salyangoz Özlü Kremlerin Kaynağı Neresi?

Salyangoz kremleri ve yosundan yapılma yüz maskelerini kullanmayan kadınlar önemli bir güzellik ve cilt bakımı trendi kaçırmış sayılıyor.

Bunlar kozmetik sektöründe dünya çapında yaygınlık kazanan iki ürün ve Güney Kore’de üretiliyorlar.

Güney Koreli kadınlar cilt bakımına büyük önem veriyor. Cilt bakımı ve makyaj ürünleri için yaptıkları harcamaların gelirleri içindeki payı, Amerikalı kadınlardan iki kat daha fazla.

Koreli erkekler ise bu alandaki harcamaları bakımından dünyada ilk sırada geliyor.

İHRACAT ARTIYOR

Bu nedenle Güney Kore yeni cilt bakım ürünleri konusunda yapılan araştırmalarda başı çektiği gibi, bu ürünlerin ihracı da sürekli artıyor.

Güney Kore geçen yıl 2,6 milyar dolar kozmetik ürün ihraç etti. 2012 rakamları ise 1 milyar dolar civarındaydı.

Bu ürünlere en büyük talep ABD’den geliyor. Satışlarda en fazla artış ise Kore kökenli genç Amerikalıların kurduğu küçük firmaların ürünlerinde kaydediliyor.

Bunların malzemesi ise Amerikan ve Avrupa ürünlerinde kullanılanlardan farklı. Örneğin nemlendiricilerde ve sivilce tedavisinde, cildin esnekliğini artıran kollajen ve elastin üretimini canlandıran salyangoz özü kullanılıyor.

ABD’DE KORE ÜRÜNLERİ

New York’taki Kore mahallesindeki bir güzellik salonunda 34 ve 35 yaşlarındaki Christine Chang ile Sarah Lee, Güney Kore’de cilt bakım ürünlerindeki yeni trendleri inceliyor.

Nemlendirici özelliği yüksek yeni bir mantar kullanılmaya başlanmış bu ürünlerde. Chang ve Lee 10 yıl önce ünlü kozmetik firması L’Oreal’in Güney Kore şubesinde çalışıyormuş.

2014’te ABD’de Glow Recipe adıyla kendi firmalarını kurmuşlar. İhtiyaçları olan malzemeleri Güney Kore’den ithal eden bu firma 150 ürün satıyor.

En çok satan ürünleri 14 dolara sattıkları ve yosundan yaptıkları nemlendirici bir yüz maskesi.Firma kurulduğundan beri her üç ayda yüzde 70 büyüme kaydediyor.

Kaynak: DAILY NEWS

Bir yanıt yazın