Estetik & Güzellik

Pürüzsüz Bir Cilde Sahip Olmak İçin Bu Besinleri Tüketin…

Vücudu toksik maddelerden arındıran bu besinlere yönelerek doğal yollardan canlı ve pürüzsüz bir cilde kavuşabilirsiniz.

Işıl ışıl parlayan ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak iyi bir yaşam tarzı benimsemenin yanında doğru ve dengeli beslenmek de gerekiyor. Doğru beslenme yöntemleri ile hem daha sağlıklı hem de pürüzsüz bir cilt yapısına sahip olabilirsiniz. Vücudu toksik maddelerden arındıran besinlere yönelerek doğal yollardan canlı ve pürüzsüz bir cilde kavuşabilirsiniz. İşte cildi mükemmel hale getiren besinler:

NAR

İçeriğindeki yüksek antioksidan ile nar, ciltteki damarların görünümünü daha sağlıklı hale getiriyor ve cilde ışıltı katıyor. Nar yemenin yanında nar suyunu da tüketebilirsiniz.

KIRMIZI ÜZÜM

Kırmızı üzüm cildi gençleştiren ve zararlı maddeleri ciltten uzaklaştıran yapısı ile cilt dostu meyveler arasında. Her gün bir salkım kırmızı üzüm yiyerek cilt sağlığınızı garantiye alın.

ÇİLEK

Kırmızı meyvelerin arasında en çok sevilenlerden birisi olan çilek cilt bakımı üzerinde yararlı etkilere sahip. Çilek özleri birçok cilt bakım ürününde yer alıyor. Çilek, cildi gençleştirici özelliğinin yanında bakterilere karşı koruyucu özelliğe de sahip.

FESLEĞEN

Fesleğen, cildi gençleştiren ve cilt üzerindeki lekeleri yok eden özellikleri ile biliniyor. Fesleğeni yiyeceklerinizin üzerinde kullanarak tüketebilirsiniz.

DOMATES

İçerisinde E ve C vitamini bulunan domates, en sağlıklı besinlerden biri. Ciltteki sivilceleri geçiren ve cildin hava almasına yardım eden domates cilt dostu yiyeceklerin başında geliyor. Siyah nokta oluşumunu da engelleyen domatesi cilt maskelerinizde bolca kullanabilir ve domates suyu içerek de domatesin faydalarından yararlanabilirsiniz.

BROKOLİ

Brokoli sağlıklı bir cilt için önemli besinlerden biri. Detoks etkisi yaratır ve cildi yenileme özellikleri gösterir. C ve A vitamini içeren brokoli, yaşlanma belirtilerini geciktirici özelliğe sahip. Ayrıca brokoli cilt kanserini önleyici etkisi ile de biliniyor.

Bir yanıt yazın