Genel

Haytmatlos Bar, Taksim

       

İstiklalde sağda rumeli pasajın içine girdikten sonra soldaki binanın üst katlarındaki bir mekan. Rumeli pasajı da hemen hemen mudo nun karşısına geliyor diye hatırlıyorum.
       Bir cuma gecesi saat 11 gibi tesadüfen girdiğim bir mekan. giriş ücreti 10 liraydı. İçeride canlı müzik varmış. Çalan grup balkan tarzı çalıyor. Bir kaç trompet, klarnet, saksafon, bateri, gitar vs derken tam bir müzik şöleni. İçerideki insanlar yerlerinde duramıyorlar. Normalde çoğu kişinin o tarz müzik dinlediğini düşünmüyorum ama oranın havasından mıdır yoksa 10 lira verdik eğlenelim modundan mıdır bilmem hiç kimse yerinde duramıyordu. Duvardaki afişlerden anladığım kadarıyla mekanda farklı gecelerde çok farklı programlar bulma ihtimaliniz var. İçki fiyatları normal istiklal fiyatları diyebiliriz, ekstra pahalı fiyatlar değil. İçeride her tipte adam var, ilk başlarda sanki herkes birbirini tanıyormuş da bir ben yabancıymışım gibi hissetim herkes biribiriyle muhabbet ediyor gibiydi. Sonradan ben de uyum sağladım.

İçerisi L şeklinde bir tarafta oturabileceğiniz yer yok, zaten oturmaya gerek de yok, herkes zıpzıp dansediyor. Diğer tarafta masalar var kesinlikle sıkışık değil masalar gayet yayılmış durumda.
Giriş kısmında müzikten kafanız patlayacak gibi oldugunda bir yarım saatlik bu kısımda dinlenebilirsiniz. Köşede bir de piyano var değişik bir hava katmış, kafasına göre herkes başına geçip ilkokuldan kalma flüt bilgisi ile bir şeyler çalmaya çalısıyor. Bir yerden sonra ben de piyanoyu kesmeye başlıyorum ve boşaldığını görünce başına geçiyorum, Bir kaç deneme sonrası bana göre olmadığını anladım ve kalktım başında. Tekrar dans için giriş kısmına gitme vakti.

Haymatlos Bar
Adres: İstiklal Caddesi Rumeli Han No:48 C Blok Kat:2 Beyoğlu
Bir yanıt yazın